img

Uwaga na hasło "Zdrowa żywność"

W taki sposób każdy może oznaczać swoje produkty, ponieważ nie mamy przepisów, które będą to regulować. Tak naprawdę jest to tylko chwyt. Obecnie tak naprawdę można powiedzieć o bardzo wielu ciekawych propozycjach, jeśli chodzi o całe produkty bio oraz eko. To rzeczywiście bardzo dobrze. Konsumenci na pewno dzięki temu coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że od jakości składników codziennej diety zależy ich zdrowie. Oczywiście producenci też to wiedzą i wprowadzają wiele różnych produktów do sprzedaży.

Po czym możemy poznać prawdziwą żywność ekologiczną:

Eko kurczak i jego życie

Zdrowa żywność oczywiście musi kosztować. Jedzenie, które będzie produkowane przemysłowo będzie tanie. Jednak produkcja w taki sposób doprowadza do tego jak wygląda skład tych produktów. dodaje się tam wzmacniacze smaku, konserwanty. Masowa produkcja szkodzi również środowisku. Wprowadza się sztuczne nawozy, pasze czy odchody zwierząt a to oczywiście wpływa na stan wód gruntowych oraz gleby. Niektórzy nie chcą spożywać jajecznicy czy kotleta, jeśli zdają sobie sprawę z tego w jakich warunkach są przetrzymywane zwierzęta, które nigdy nie wychodzą z klatek.

Taki kurczak, który hodowany jest przemysłowo żyje 35 kurczak ekologiczny przynajmniej 80 dni. Gdy wiemy to na pewno powinniśmy szukać tych produktów, które nie będą pochodzić z klatek ale weźmiemy droższą wersję eko oznaczoną zerem. Zdrowa żywność rośnie Jest oczywistym, że przemysłowych farm nie da się nagle zlikwidować. Ale rosnące zainteresowanie ekologicznym jedzeniem na pewno należy traktować jako krok w dobrą stronę. Obecnie już około 7 procent naszych rodaków spożywa produkty ekologiczne kupowane w specjalnie przygotowanych sklepach.

Można liczyć na to, że obecnie coraz więcej rolników również będzie się decydować na to, by zmieniać swoje gospodarstwo na ekologiczną. Zdrową żywność produkują obecnie gospodarstwa ekologiczne, które w naszym kraju zajmują około 2 procent całego terenu, który jest przeznaczone pod uprawę. Ale taki niewielki arsenał już sprawia, że jesteśmy siódmy krajem w UE pod względem liczby gospodarstw ekologicznych.

Marek

Redakcja penguindesign.pl

Zobacz również